החלקת שיער – ממה יש להיזהר?

4 סיבות נפוצות לשיער פגום
נובמבר 27, 2021
החלקה ביתית ללא פורמלין
ינואר 2, 2022

 

החלקת שיער – ממה יש להיזהר?

מה הוביל לפגיעה החמורה באותה צעירה שאושפזה בעקבות ביצוע החלקת שיער הודית?
לפי בירור מעמיק עם מומחה לטוקסיקולוגיה הובהר כיצד ניתן להפחית את הסיכונים בעת ביצוע ההחלקה ויותר חשוב ממה יש להיזהר. למעשה, מדובר באחת הפעולות הפופולריות ביותר המתבצעות מדי יום במספרות ברחבי הארץ. לאחרונה דווח על צעירה בת 32 שאושפזה עקב אי ספיקת כליות שנגרמה, על פי החשד, עקב תהליך “החלקת שיער הודית” שעברה במספרה. לפי הדיווחים, הפגיעה נגרמה בשל חדירת חומר מסוכן אל תוך הקרקפת בשם “אתילן גליקול”, שככל הנראה מצוי בהחלקה מסוג זה. נעשה שימוש לא נכון בחומר, מה שגרם לספיגתו בעור הקרקפת. ייתכן שהדבר נגרם בשל שימוש בכמות מופרזת. בכל מקרה, חדירת החומר לקרקפת עלולה להתבטא בהרעלה חמורה ביותר.

באופן טבעי, המקרה עורר פאניקה בקרב נשים רבות שנוהגות לבצע את החלקות שיער באופן קבוע, חלקן אף הפסיקו לעת עתה שימוש בתכשירים של החלקת שיער עד שיקבלו תשובות מספקות לחששות שלהן, הדבר הראשון והעיקרי שיש לוודא הוא שהמוצר שבו משתמשים מאושר מטעם משרד הבריאות ואינו מכיל חומרים מסוכנים. כגון: אתילן גליקול או פורמלין, שגם עלול לסרטן ונאסר לחלוטין לשימוש בישראל לצורך זה.
דבר נוסף שחשוב להקפיד עליו הוא שאסור בשום אופן למרוח את החומר על הקרקפת אלא רק על השיער עצמו ויש להשתמש במידה הנכונה ורק במוצרים שעברו אישור של משרד הבריאות.

כיום יש מוצרי החלקת שיער אורגניים המכילים מינרלים וללא פורמלין ושאר חומרים המסוכנים לבריאות.

 

איזו החלקת שיער מומלצת וממה יש להיזהר?
כידוע, יש מגוון עצום של החלקות שיער המבוססות על חומרים כימיים וכאלה המבוססות על מינרלים וחומרים אורגניים.

בפוסט הזה נדון בסוג השני

החלקות שיער מחומרים טבעיים לסוגיהן:

 

מהי החלקת שיער טבעית?  

החלקת שיער טבעית (אורגנית)

היא בעצם החלקה מינרלית ללא פורמלין.

כפי שידוע, כימיקלים אינם טובים לגוף האדם ובפרט לראש ולשיער משום שהשיער הוא החלק הפגיע ביותר והראשון להישחק ולהינזק.

נשים רבות חולמות על שיער חלק ובוהק אך עם זאת לא היו רוצות שזה יבוא על חשבון בריאות שיערן או אף גרוע מכך, בריאות הגוף ומערכת הנשימה. זו הסיבה שאנשי מדע רבים חוקרים במשך שנים איך להגיע לנוסחה שתביא לכן את הפורמולה הטבעית הטובה והיעילה ביותר להחלקת שיער.

החלקות שיער כיום שכיחות מאוד ומבוקשות מאוד ע”י נשים בכל רחבי העולם, השאלה הגדולה ביותר היא איזו שיטת החלקת שיער היא הבטוחה והמועדפת מכולן וזאת משום שההחלקה עצמה היא תהליך מורכב, שישַנה את התנהגות השיער כדי להפוך אותו לחלק ממתולתל לכן סוג ואיכות החומרים חשובים פה במעלה ראשונה.

האם החלקת שיער טבעית היא באמת טבעית?

התשובה היא כן, בהחלט! החלקה כזו נעשית ברובה באמצעות חומרים מהטבע, שהתגלו כיעילים ביותר להחלקת שיער, רכיבים אורגניים כמו שמנים ומינרלים וויטמינים המועילים לבריאות השיער. החלקת שיער טבעית ביתית כזו היא בפירוש החלקה מהסוג שמתחייב לבריאות שיערך, בניגוד להחלקות המכילות כימיקלים.

למי מתאימה החלקת שיער טבעית?

החלקת שיער טבעית מתאימה לכל סוגי השיער, משום שהיא עושה שימוש בחומרים טבעיים, כמינרליים ומרכיבים צמחיים, החיוניים לשיער ולעור הקרקפת. שיער פגום ביותר יוכל להשתקם על ידי ביצוע החלקת שיער טבעית, ולהשיב לעצמו ברק, גמישות וחוזק. החלקת שיער טבעית היא טיפול מומלץ לשיער, על כל סוגיו, ואינה מזיקה. על כן, סוגי השיער שיכולים ליהנות מיתרונות ההחלקה הטבעית הם שיער בתולי (טבעי), שיער מתולתל, שיער גלי, שיער מפוצל, יבש או פגום.

החלקת שיער טבעית, כשמה כן היא, שיטת החלקה המבוססת על חומרים טבעיים בלבד. לכן, מי שרוצה שיער חלק ומבריק ונמנעת מכל שימוש בחומרים כימיים למיניהם, החלקת שיער טבעית היא הפתרון עבורה. ההחלטה היא בעיקר שלך: האם תסתכני בנזק שהחומרים הכימיים יעשו לשיער שלך? או שתבחרי בשיטה הטבעית, שדורשת מעט יותר סבלנות.

פורמולת ההחלקה האורגנית

הנוסחה של החלקה אורגנית כוללת רכיבים מזינים ממקורות אורגניים כגון שמן דקלים, שמן ארגון, אגוז שיאה קקאו, חלבון אורז וגם מי זהב המגנים על מעטפת השערה מפגיעות חיצוניות. בין הרכיבים הטבעיים בנוסחה – ויטמין E לחיזוק שורשים, אגוז שיאה, אומגה 6, אנטי אוקסידנטים, חומצות אמינו לתיקון מעטפת השערה, וקראטין לחיזוק השיער.

החומר הפעיל בהחלקה אורגנית הוא חומצה גליקולית שמיוצרת בעיקר מקני סוכר. זהו סוג של חומצה אלפא הידרוקסית המשמשת גם בטיפולי פנים קוסמטיים ורפואיים. החומצה אינה פוגמת בלחות השיער. היא מחלישה את קשרי הגופרית אבל לא מפרקת את המולקולות ולא פוגעת במבנה הטבעי של השערה. כמו כן, בהחלקה אורגנית לא משתמשים בחומר מנטרל ולכן השיער נפגם פחות מכפי שקורה בהחלקות אחרות.

אפשר לראות ברשתות החברתיות המלצות על החלקות שיער ביתיות שלא מכילות פורמלין ועם תקן גבוה של משרד הבריאות. על החלקת

שיער אורגנית ביתית של ‘פראדה’ באישור משרד הבריאות אלפי נשים ממליצות וניתן לצפות בסירטונים ביוטיוב שמספקים מידע לגבי תהליך ביצוע ההחלקה וטיפים חשובים שכדאי לדעת.
https://keratin.co.il/category/hair-straightening/  לינק לאתר של פראדה עם מידע רלוונטי לסוגי החלקות השיער השונות.

10 היתרונות של החלקה אורגנית ביתית:

  1. החלקה אורגנית אינה מסכנת את בריאות שיערך והיא מבוססת על חומצת אמינו ידידותית לשיער ולא על כימיקלים קשים כמו פורמלין ושאר חומרים כימיים שיש בהחלקות פרמננטיות.
  2. מדובר על החלקה אשר מתאימה לכל סוגי השיער ולכל סוגי הנשים. בעוד שהחלקה המבוססת על חומרים כימיים איננה רלוונטית עבור נשים בהריון, הרי שהחלקה אורגנית רלוונטית מאוד עבור כל אישה, לרבות נשים בהריון כמובן לאחר התייעצות עם מעצב השיער שלך.
  3. תוצאות ההחלקה האורגנית אורכות בין 4 ל-8 חודשים. מדובר על פרק זמן משמעותי יחסית בעולם ההחלקות.
  4. החלקה אורגנית היא החלקה המאושרת על ידי משרד הבריאות בישראל וכן על ידי ארגונים רפואיים בינלאומיים.
  5. החלקה אורגנית נחשבת להחלקה משקמת שכן, הפורמולה שבה משתמשים לצורך ההחלקה מכילה ויטמינים, מינרלים, שמנים, חלבונים אשר תורמים לשיקום וחיזוק השיערה, נוגדי חמצון ועוד.
  6. החלקה אורגנית ביתית מתאימה לשימוש עצמאי בבית בעלות נמוכה הרבה יותר מאשר אצל מעצב השיער שלך.
  7. בניגוד להחלקות אחרות, נעשה שימוש בחומר מיוחד לפני שמפעילים את המחליק, כך שאין ריח לוואי ותוכלו אף לנשום אוויר נקי ללא רעלים.
  8. החלקה אורגנית מבטיחה שיער חלק, בעל מראה טבעי ובוהק.
  9. החלקה אורגנית אינה מותחת את השיער או פוגמת במעטפת החיצונית שלו. השיער עצמו נשאר עבה ובמראה טבעי.
  10. החלקה אורגנית אינה יורדת לאחר חפיפות ולא חלה חובה על מי שטופלה בהחלקה זו להשתמש בשמפו שהוא נטול.

 

 

מומלץ לקרוא באתרים השונים, בגוגל, בפייסבוק וביוטיוב על החלקות השיער השונות, ההבדלים בניהן, יתרונות וחסרונות וחוות דעת של לקוחות מרוצים. יש גם סירטונים הממחישים אופן ביצוע החלקת שיער ביתית לסוגיה, טבעית/אורגנית/מינרלית וטיפולי קראטין שונים לשיקום השיער.


אל תהססי להתקשר לקבלת

ייעוץ חינם עם מעצב השיער שלנו:

054-7602034

 

 

החלקה ביתית ללא פורמלין באישור משרד הבריאות!

גם באתר : https://keratin.co.il/

ובאתר: https://style4hair.co.il/|וואו|


כל המידע על החלקות שיער ביתיות לכל סוגי השיער

באישור משרד הבריאות!


🏆הערכה מכילה מוצרי החלקה וטיפוח לשיער בכמות שמתאימה לכמה שימושים ובמחיר שווה! 🏆

 


החלקות שיער ומוצרי טיפוח של פראדה

לינק לאישור משרד הבריאות!

האישור בלינק המצורף:

https://cosmetics.health.gov.il/search?name=%D7%A4%D7%A8%D7%93%D7%94