השתלת שיער – למי מתאים ולמי לא

דיאטה
דיאטות בזמן הריון
דצמבר 10, 2019
הלבנת שיניים
כולם רוצים שיניים יפות ולבנות אז מה צריך לדעת לפני הלבנת שיניים:
מרץ 9, 2020
השתלות שיער

אין ספק שתופעת ההתקרחות היא בין התופעות היותר מתסכלות מהן סובלים גברים ונשים בשלבים השונים לחייהם. היתרון הגדול והמשמעותי ביותר של טיפולי השתלת שיער נובע מכך שמדובר בסופו של דבר בשיער טבעי לחלוטין ולא בפאה נוכרית שמוסיפה נופך מלאכותי לכל התהליך. בנוסף, האדם אשר מספק את הזקיקים שנדרשים לביצוע הטיפול הוא המטופל בעצמו, כך שהסיכוי לכישלון התהליך ולדחיית השתלים הוא אפסי.

כמו כן, לעומת שיטות אחרות שנועדו להפסקת הנשירה או הסתרת בעיה כזו או אחרת, במקרה זה מדובר על פתרון אמיתי, אשר מעבר לכך שביא לצמיחה מחודשת של השיער, הוא גם מהווה שקט נפשי בעבור אותם מטופילם שבעקבות הנשירה חווים לרוב ירידה בדימוי העצמי וביטחון עצמי ירוד.

יתרון נוסף שחשוב להזכיר בהקשר של השתלת שיער, הוא שאמנם מדובר על תהליך כירורגי והמילה “כירורגי” היא בעלת קונוטציה של הליך רפואי מסוכן, אבל למען האמת תהליך זה נחשב לפשוט למדי שלא מצריך הכנה רפואית ממושכת. נכון, יהיה צורך לבצע מספר בדיקות מקדימות, אך להבדיל מטיפולים כירוכים אחרים, לא יהיה צורך באשפוז מקדים וגם לא באשפוז להשגחה לאחר סיום התהליך.

בנוסף, חשוב מאוד לציין כי מדובר על טיפול שאיננו כרוך בכאבים משמעותיים, אין צורך בביצוע הרדמה מלאה וישנו שימוש בחומרים מאלחשים והרדמה מקומית בלבד. מה בנוגע להחלמה? פשוטה ומהירה בדיוק כמו תוצאות ההשתלה.

 

למי השתלת שיער לא מתאימה?

חשוב לקחת בחשבון כי פתרון ההשתלה אינו מתאים לכולם; על אף כל השיפורים והשיטות החדשות, עדיין חלק מהפונים בבקשה להשתלה נמצאים לאחר הבדיקות המקדימות כלא מתאימים. הדבר יכול לנבוע כתוצאה מסיבות שונות: אנשים ששיערם בחלקה האחורי של הקרקפת דליל מדי, ולא כדאי לבצע השתלת שיער. כמו כן, הגיל האידאלי לביצוע השתלת שיער הוא מעל גיל 25, אך קיימים מקרים בהם ניתן לבצע אל ההשתלה כבר בגיל 22,  עם זאת, יש לקחת בחשבון כי בחורים צעירים שמתקרחים ימשיכו להקריח בעשורים הבאים לחייהם ועל כן, תכנון ההשתלה בקרבם יהיה שונה מאשר תכנון השתלה בקרב בני 45 ומעלה.

למי השתלת שיער כן מתאימה?

ההשתלה מתאימה לכל אלו אשר סובלים מבעית התקרחות מסיבה גנטית הורמונלית. אולם יש עוד מספר אספקטים שצוינו לפיהם ניתן לקבוע את ההתאמה להשתלה אשר נלקחים בחשבון כמו גיל המטופל, היקף ההתקרחות, מצב האזור התורם וצפיפות השיער. כל אלה הם גורמים קריטיים בקבלת ההחלטה האם הנכם מועמדים מתאימים להשתלת שיער. מיטב המומחים של “דוקטור יופי” ישמחו לענות לכם על כל שאלה, על כן אל תהססו לפנות אלינו במייל או בטלפון –054-23242342