החלקת שיער באישור משרד הבריאות
מרץ 21, 2021
החלקות שיער
אפריל 5, 2021

מהי החלקת פרוטאין?

במאמר זה ננסה להבהיר מעט מהו חומר הפרוטאין, איך הוא קשור להחלקות שיער ומה תפקידו וייעודו בשיקום שיער פגום?

פרוטאין הוא שמו הלועזי של החלבון הקיים בגופנו והוא בעצם תרכובת אורגנית גדולה ומורכבת יחסית, הבנויה משרשרת מקופלת של חומצות אמיניות .אם ננסה לפשט את זה, מדובר בשם כולל לסוגים השונים של החלבון כאשר אחד מהם הוא הקראטין המצוי בגופנו ואחראי לרקמות הקרניות כמו הציפורניים והשיער.

כעת מובן יותר—החלקת שיער המכילה פרוטאין מוכרת יותר בשם: החלקת קראטין וניתן למצוא אותה גם כהחלקה זמנית, וגם כטיפול שיקום לשיער.

 

אז מהו בעצם חומר הקראטין?

שיער מורכב ברובו מקראטין, “החלקות קראטין” יועדו בתחילה לשיער יבש או פגום שאיבד קראטין משכבת הקורטקס (השכבה הפנימית). אובדן הקרטין בשיער נגרם בעקבות תהליכים כימיים שעבר השיער כגון צביעה בחמצן גבוה או הבהרת שיער. כפי שהובהר בתחילת המאמר, הקראטין הוא בעצם סוג של חלבון (פרוטאין), הנמצא בשימוש תכשירי שיער רבים בתור מרכיב מטפח, ובהחלקות שיער הוא משמש בעיקר כתוסף טבעי לשיקום השיער. חלבון הוא תרכובת אורגנית הבנויה משרשרת אחת או שרשראות רבות של חומצות אמינו החיוניות מאוד לבריאות הגוף והשיער.

ישנם סוגים רבים של חומרי החלקה הנקראים “החלקת קראטין” רובם מבוססים על חומר משמר או מרכיב חומצי. שיער בריא או שיער טבעי (”בתול“) שאינו עבר פעולה כימית ברוב המקרים אינו יתאים לטיפול החלקת קראטין זמנית. כיוון שזו אינה מכילה מרכיבים המסוגלים לחדור לשיער הטבעי, שלו מעטפת בלתי חדירה. בשביל להחליק שיער בריא או שיער שאינו עבר פעולה כימית מומלץ לבצע החלקת שיער קבועה כגון החלקה יפנית. או כל סוג החלקת שיער אחרת המבוססת על מרכיבים שבכוחם לייצר שינוי מבנה בשיער.
מידת ההתאמה לסוגי השיער ואופן פעולתם על השיער היא שונה. מומלץ טרם הטיפול, להבין מהו הסיווג של החלקת קראטין אותה פגשת, ומידת ההתאמה לשיערך.

לשיער שעבר פעולות כימיות כגון צביעה או הבהרה, החלקת קראטין זמנית היא פתרון קצר מועד, ויש לחזור על התהליך לעיתים קרובות.

החלקת קראטין בפעם הראשונה

לפני כל החלקת קראטין חשוב להתייעץ עם מעצב שיער מומחה לצורך אבחון השיער והתאמתו לטיפול. בעבר החלקת קרטין לא התאימה לשיער ‘בתולי’ (שלא עבר טיפולים כימיים) מכיוון שבמעטפת שיער בריא אין סדקים שנוצרים בשל שינויים כימיים במעטפת השערה אך כיום קיימות פורמולות קראט

ין משופרות. החלקת קרטין שנקראת גם “החלקה משקמת” מתאימה לסוגי שיער רבים אך במקרים מסוימים (למשל שיער שביר או לאחר טיפולים כימיים רבים) החלקת קראטין סטנדרטית לא תתאים. במקרים כאלה מעצב השיער יכול להציע טיפול בתכשיר החלקת קרטין שמיועד לשיער פגום במיוחד.

 

החלקת קראטין ללא פורמלין

מומלץ לבחור בהחלקת קרטין שאינה מכילה פורמלין. יש מגוון החלקות שיער קרטין שמחליקות ומשקמות את השיער ללא הסכנה הבריאותית

שמהווה החומר. פורמלין הוא חומר רעיל ומסרטן, שגורם לגירוי העור ומערכת הנשימה. הוא חומר שבעבר השתמשו בו לניקוי ולחיטוי אבל כיום, מכיוון שהוא

חומר הנחשב למסוכן, משתמשים בו פחות. פורמלין (פורמלדהיד). חימום תרכובת ההחלקה באמצעות מחליק שיער או פן חם גורמת לפורמלין להרוס את קשרי ה

גופרית ומאפשרת ליישר את השער לתקופה ארוכה של כמה חודשים. משרד הבריאות מתיר להשתמש בפורמלין למוצרי החלקת שיער בכמו

ת מינימלית בלבד. לכמות גדולה יותר של פורמלין יש ריח אופייני. החומר נספג בקרקפת וגורם לדלקות ולכוויות. האדים שנספגים במערכת הנשימה גורמים לגיורי בריריות.

לסיכום! יש מגוון רחב של מוצרי טיפוח והחלקה לשיער לשימוש בייתי ולשימוש במספרות, עם או בלי אישור של משרד הבריאות עם או בלי פורמלין, ויש גם את הפונקציה של סוג השיער ואיכותו, לכן מומלץ מאוד לבדוק חוות דעת של לקוחות ברשת ואחריות למוצרי החלקה והמלצות.

 

אל תהססי להתקשר לקבלת

ייעוץ חינם עם מעצב השיער שלנו:

054-7602034

 

לייעוץ חינם: 054-7602034

החלקות שיער ביתיות ללא פורמלין!

גם באתר : https://keratin.co.il/

ובאתר: https://style4hair.co.il/|וואו|


כל המידע על החלקות שיער ביתיות לכל סוגי השיער

באישור משרד הבריאות!
🏆הערכה מכילה מוצרי החלקה וטיפוח לשיער בכמות שמתאימה לכמה שימושים ובמחיר שווה! 
🏆


החלקות שיער ומוצרי טיפוח של פראדה

לינק לאישור משרד הבריאות!

האישור בלינק המצורף: https://cosmetics.health.gov.il/search?name=%D7%A4%D7%A8%D7%93%D7%94