כל מה שחשוב לדעת על בוטוקס

סתימות בשיניים
“חורים בשיניים” עששת וסתימות
מרץ 9, 2020
בוטוקס מילוי והקשר לרפואת שיניים
ינואר 18, 2021
בוטוקס

אין מה לעשות, כולנו רוצים להראות במיטבנו אבל הזמן עושה את שלו ולצערנו עדיין לא המציאו מכונת זמן שתחזיר אותנו לימים הזוהרים והיפים. אין ספק שעם הזמן בוטוקס הפך להיות דבר שבשגרה; נשים וגברים שאינם מרוצים ממצב עורם הנוכחי פונים למיטב הקליניקות על מנת לבצע טיפולי זריקות בוטוקס, שיגרמו לעורם להראות מתוח יותר והכי חשוב- צעיר יותר.

 

 

עד כאן הכל מעולה, אז מתי הבעיה מתחילה?

מאחר וטיפולי בוטוקס נעשו פופולאריים במהלך השנים, אנשים סיגלו לעצמם את המחשבה שמדובר בהליך קוסמטי פשוט שלא מצריך היערכות מטרימה ובדיקת איכות החומרים המוזרקים. קלות הדעת הזו והתעלמות מפרמטרים חשובים יכול להוביל במקרים הקלים לאלרגיה ונפיחות ובמקרים החמורים לשיתוק של שרירי הפנים. על מנת למנוע זאת חשוב לחקור לא מעט על הנושא ולוודא כי הנכם מגיעים לקליניקה שמשתמשת במוצרים איכותיים ומוסמכת לבצע טיפולי בוטוקס באופן מקצועי.

זריקות בוטוקס – לא רק לקמטים

הבוטוקס הוא השם הסימפטי יותר שניתן לרעלן החלבוני שנקרא “טוקסין הבוטולינום”. השימוש הרפואי בחומר הזה החל לפני מספר שנים טובות אך למטרות אחרות לגמרי; תחילה, שימש הבוטוקס בכלל כטיפול רפואי בעוויתות לא רצוניות בגוף, מרפא כאבים שנוצרים בעקבות תסמונת פיברומיאלגיה וכן בטיפול במגירנות, הזעות יתר קשות וטיפול בפזילות ועיניים עצלות. העובדה שטוקסין הבוטולינום עלול לגרום לרפיון שרירים, הובילה לכך שהחלו להשתמש בחומר הזה גם למטרות טשטוש קמטי הבעה וקמטים שנוצרו עם הגיל.

זריקות בוטוקס- סיכונים ותופעות לוואי

הזרקת בטוקס
השפעת הבוטוקוס תקפה למשך של עד חצי שנה ובסופה השריר חוזר לעבוד באותו אופן שעבד לפני ההזרקה. בגלל הזמניות של טיפול זה, הוא הפך להיות דבר שבשגרה, ממש כמו טיפול שיגרתי אצל הקומסטיקאית או ביקור אצל השיננית. מומחים רבים בתחום עומדים על כך שהסיבוכים שלאחר ההזרקה הם נדירים באופן יחסי אך יחד עם זאת קיים הסיכון שההזרקה עלולה להוביל להתפשטות החומר במקומות הלא נכונים ובכך לגרום לשיתוק (צניחה של העפעפיים לדוג’). הזרקת הבוטוקס עלולה להוביל למספר תופעות לוואי לא נעימות: פריחה, גירודים, נפיחות באיזור בו ביקרה המחט, אסתמה, חולשה וסימנים כהים באזור המוזרק. לרוב תופעות לוואי אלו מסתיימות לאחר מספר ימים אך עדיין אלו תופעות לוואי שחשוב שתדעו שעלולות לקרות לכל מטופל לאחר טיפול בוטוקס.

 

למי לא מומלץ טיפול בוטוקס?

אם אתם סובלים ממחלה ניורולוגית, בהריון או בעת הנקה כדאי מאד להמנע מטיפול מסוג זה. כמו כן ישנו סיכוי שהגוף יפתח נוגדנים לחומר והטיפול לא יוביל לתוצאות משביעות ועלול לא להביא לאף תוצאה בכלל. האלרגיה לבוטוקס שכיחה בקרב 5% מהאוכלוסייה מאחר ומדובר בחומר שהוא לא טבעי לגוף וגם בכלל הסיבה שישנם אנשים רבים שמבצעים הזרקות בוטוקס במרווחים קצרים מדי.

לסיכום, שימו לב כי כמו כל דבר בחיים, השימוש בבוטוקס יעיל אבל רק אם יודעים לנצל אותו בחוכמה ולא להפריז בטיפולים וכמות החומר המוזרק. כמו כן, חשוב לבדוק את הקליניקה בה אתם מעוניינים לבצע הזרקה, לוודא כי החומרים באישור משרד הבריאות וכי המטפל המזריק מנוסה, מקצועי והכי חשוב הומני ומודע גם להשלכות הבוטוקס ובמידת הצורך גם ידע למנוע מהמטופל הזרקה באם גילה שישנו סיכון.